






Regulator temperatury mierzy temperaturę za pomocą zewnętrznego czujnika. Pokrętłami ustawia się zadaną temperaturę oraz histerezę. W zależności od zmierzonej i zadanej temperatury+histereza styki przełączają się. Pozwala to na sterowanie pracą urządzeń w przypadku zmiany temperatury.